Warning: include(/home/la02/6143010/perepuhkus.ee/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: Permission denied in /data01/virt91721/domeenid/www.taluleib.ee/htdocs/perepuhkus.ee/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include(): Failed opening '/home/la02/6143010/perepuhkus.ee/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:') in /data01/virt91721/domeenid/www.taluleib.ee/htdocs/perepuhkus.ee/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65

Warning: include_once(/home/la02/6143010/perepuhkus.ee/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: Permission denied in /data01/virt91721/domeenid/www.taluleib.ee/htdocs/perepuhkus.ee/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82

Warning: include_once(): Failed opening '/home/la02/6143010/perepuhkus.ee/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:') in /data01/virt91721/domeenid/www.taluleib.ee/htdocs/perepuhkus.ee/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82
Forellipüük Tallinnast lähedal • Perepuhkus.ee

Forellipüük

Kalapüük ja valmistamine

Pakume võimalust Teie poolt püütud kala meie kalameistri abiga kohapeal suitsutada või see koos maitsesegudega sisse soolata hilisemaks nautimiseks kodus. Suuremad seltskonnad saavad soovi korral ja Grillkoja eelneval broneerimisel grillida saak oma maitse järgi ise.

Kalapüügitiike läbib selge ja puhta veega Loo jõgi, mistõttu on forellidest valmistatud roogadel eriliselt õrn ja puhas maitse.

Püügitasu

Kala maksumust arvestatakse väljapüütud eluskala kilogrammi alusel. Teie poolt väljapüütud kala puhastamine, selle suitsutamine või soovi korral soolamine on meil tasuta. Samuti ei maksa Teile midagi kalasöömiseks mõeldud abivahendid.

Jõekääru Perepuhkuse kliendikaardiga kõik hinnad -10%

Hea teada!

Rainbow_troutVikerforell on Põhja-Ameerikast pärit tiigikala, keda on asustatud üle kogu maailma. Eestisse toodi ta 1897. aastal ja praeguseks on vikerforell tähtsaim forellitiikides kasvatatav kala. Ta elab sumpades nii mere- kui ka magevees. Katsed vikerforelli asustamiseks looduslikesse veekogudesse on enamasti lõppenud tulutult. Ainus teadaolev looduslik populatsioon asustab Pärnu jõe ülemjooksu. 

Vikerforell on meie silmapaistvamaid kalu. Ta on tihedalt kaetud mustade tähnidega ning piki tema keha kulgeb iseloomulik lillakas-roosakas vööt. Kasvandustes on ta täiskasvanuna keskmiselt 30…60 cm pikk ning kaalub 3…4 kg. Kalakasvatajad on täheldanud, et soodsaim veetemperatuur vikerforelli kasvuks on 12…16 °C, samuti talub ta lühiajaliselt hapnikuvaegust, kuid on tundlik vee happelisuse suhtes. 

Looduses toitub vikerforell kirpvähilistest, väikestest limustest, putukavastsetest ning ka väikestest kaladest. Kalakasvandustes toidetakse neid kunstliku söödaga, kuid noorte isendite toidus on tähtsal kohal looma põrn. Vikerforelli kudemisaeg on ulatunud juba jaanuari lõpust kuni juuni alguseni. Viljastatud mari langeb veekogu põhja ning areneb seal 1,5…2 kuud, enne kui vastne koorub. Vikerforelli kasvukiirus sõltub toitumistingimustest ning see on soodsates oludes kiirem kui teistel lõhelistel. Ta saab suguküpseks 2…4 eluaastal ning eluiga võib küündida kuni 10 aastani. 

Vikerforelli hinnatakse maitsva liha tõttu, mida tarvitatakse peamiselt soolatult. Tänu kiirele kasvule ja väärtuslikule lihale on vikerforell meie olulisim tiigikalakasvanduse objekt. Ei kuulu looduskaitse alla.